Rośliny rabatowe letnie

Rośliny rabatowe letnie – to właśnie o kolorowych, zachwycających latem rabatach myśli każdy miłośnik pięknej roślinności. To właśnie takie miejsca w naszym ogrodzie cieszą oczy właścicieli, ale przede wszystkim urzekają gości. Nie wiesz jakie kwiaty wybrać? Przyjedź do nas – służymy fachową poradą!


Poniżej przedstawiamy przykłady dostępnych u nas roślin rabatowych letnich.

Ipomea

Ipomea

 

 

IPOMEA – posiada bardzo ozdobne, błyszczące, ciemnopurpurowe liście z wyraźnym żyłkowaniem. Wymaga pulchnego podłoża z dodatkiem kompostu, regularnego nawożenia i podlewania. Mogą przetrwać okresowe niedostatki wody dzięki bulwiastym korzeniom. Stanowisko powinno być słoneczne lub w lekkim cieniu.

 

 

 

 

 

 

 


Koniczynka, Szczawik, Oxalis

Koniczynka, Szczawik, Oxalis

 

 

KONICZYNKA, SZCZAWIK, OXALIS – to niewielka roślina, posiadająca liście przypominające koniczynę. Ziemia dla szczawika powinna być ciągle lekko wilgotna. Lubi nasłonecznione stanowiska. Od marca do września należy podlewać umiarkowanie, po przekwitnięciu podlewanie należy stopniowo ograniczać, aż do zasuszenia liści.

 

 

 

 

 


Pelargonia

Pelargonia

 

 

PELARGONIA – roślina uprawiana głównie na balkonach i tarasach, zimą nie radzi sobie na mrozie, dlatego warto przechować ją w domu. Kwitnie od maja do jesieni pięknie zdobiąc również wnętrza mieszkań. Lubią otwarte, bezwietrzne przestrzenie, nasłonecznione i półcieniste. Optymalnym podłożem będzie dla niej ziemia kompostowa z dodatkiem torfu i piasku o pH 6 – 7. W jej przypadku należy uważać z podlewaniem – z dwojga złego lepsze jest delikatne przesuszenie, niż przelanie.

 

 

 

 


Sundawilla

Sundawilla

 

SUNDAWILLA – to pnącze o bardzo atrakcyjnych kwiatach i ciemnozielonych liściach. Wiotkie i długie pędy bez odpowiednich podpór zaczynają przewieszać się z donicy. Kiat złożony jest z 5 płatków, które łącząc się tworzą kształt gwiazdy. Kwitnie od maja do października. Lubi podłoże lekkie i przepuszczalne (może być ziemia z dodatkiem pisku), wymagane jest zrobienie drenażu na dnie doniczki. Wymaga stanowiska ciepłego, nasłonecznionego (toleruje również półcień). Podlewać umiarkowanie, aby gleba była wilgotna, ale nie mokra (nadmiar wody z podstawka najlepiej wylać).

 

 

 

 

 


Surfinia

Surfinia

 

 

SURFINIA – jest jedną z odmian petunii. Kwiaty mają zazwyczaj kolor biały, różowy lub fioletowy. Rosną na długich łodygach w licznych grupach i posiadają przepiękny zapach. Wymagają żyznej gleby, najlepiej ziemi próchniczej o kwaśny odczynie. Stanowisko powinno być nasłonecznione. Surfinie należy często podlewać i nawozić.